Zateplování fasád výškových domů

Kvalitní zateplení neodmyslitelně patří ke každé budově. Pokud je dům správně zateplen, můžete velmi výrazně ušetřit na energiích, a to dokonce až o 40–60 %. Naše společnost provádí zateplování fasád u starých i nových domů, včetně prací na výškových budovách. Zaměstnanci jsou odborně vyškoleni a jsou schopni zodpovědět Vám veškeré dotazy týkající se samotného provedení.

Jak práce probíhají?

Při práci prováděné ve špatně přístupných podmínkách je třeba využít horolezeckých dovedností a zařízení. Často se totiž stává, že z bezpečnostních – případně technických – důvodů není možné využít přenosných pracovních plošin. V těchto případech máme k dispozici zaměstnance, kteří jsou oprávněni v takovýchto podmínkách pracovat a zodpovídají za řádné a bezpečné provedení všech úkonů spojených s rekonstrukcí.

V případě, že to terén dovolí, lze místo využití horolezecké techniky uplatnit vysokozdvižné plošiny, které jsou postaveny z lehké hliníkové konstrukce.

Nezbytná je pro nás samozřejmě i bezpečnost – pracovníci jsou průběžně proškolováni, čímž výrazně snižujeme riziko při samotném výkonu.

Zateplení budovy v kostce

Na upravený povrch (tj. povrch zbavený nečistot, rovný, hladký a řádně odmaštěný) se přilepí desky, jež vytvoří podkladovou vrstvu pro fasádu, na niž přijde vrstva polystyrénu či minerální vaty. Desky se lepí v několika bodech, přičemž celková styčná plocha musí tvořit minimálně 40 % celkového povrchu. Následně je třeba den počkat, neboť lepidlo musí ztvrdnout.

Poté se odstraňují veškeré nerovnosti, penetruje se (pokud zákazník zamýšlí použít výraznější barvy, doporučujeme smísit penetrační nátěr s danou barvou) a odstraňují se veškeré nerovnosti. Na finální vrstvu se využívají pastovité omítky, nejčastěji jde o silikonové, silikátové či akrylátové typy. Pracujeme především se značkami WEBER a SALITH. Tyto značky jsou prověřené a u zákazníků velmi oblíbené, především pro svou dlouhou výdrž a vysokou kvalitu.