Čistění fasád od organických nečistot

Vliv deště, větru, změn teplot – to vše má velký vliv na vzhled fasády Vašeho domu. Pokud bydlíte poblíž silnice s hustým provozem, jistě sami můžete pozorovat, že Váš dům v porovnání s klidnější oblastí „stárne“ (co do vzhledu) rychleji. Proto jsme zde my, abychom Vám nabídli pomoc – s pomocí moderních přístrojů a zařízení jsme schopni vyčistit jakékoli organické či atmosférické nečistoty a omladit tak celkovou vizáž Vašeho obydlí.

Různé druhy nečistot

Podle původu můžeme nečistoty rozdělit do dvou hlavních kategorií – organické a atmosférické. Mezi organické nečistoty řadíme plísně, houby, mechy a řasy, tedy samostatné komplexnější útvary, které mají schopnost se množit. Co se atmosférických nečistot týče, patří sem prachové částice, saze a především smog, se kterým se musejí vypořádávat hlavně lidé žijící ve velkých městech s malou nadmořskou výškou (typickým příkladem může být Ostravsko).

Pracovní postup

Pro práci využíváme kvalitních přístrojů i přípravků, můžete se tedy spolehnout na bezchybné provedení všech úkonů. Nejprve se nanáší čisticí prostředek, aby bylo možné odstranit napadený fasádní plášť. Čisticí prostředek se nechá po nějakou dobu působit (doba působení závisí na typu fasády, typu použitého přípravku a míře znečištění). Aby byly všechny dutiny a záhyby řádně omyty, používáme tzv. vapky – přístroje vystřikující tenký proud vody pod vysokým tlakem.

Po omytí přichází na řadu ošetření – nanáší se ochranný prostředek, který má dezinfekční a v případě potřeby i fungicidní (tj. zabíjí houbové organismy) účinky, čímž zabraňuje opětovnému zamoření. Přípravek se nechá zaschnout a práce končí.

Nabídka a poptávka

Zákazníci nejčastěji požadují odstraňování řas z fasády. Především v jarních a podzimních obdobích se řasy vyskytují ve velkém. Svědčí jim vlhko a stín, nejvíce napadané jsou tedy stěny obrácené na sever, případně stěny ukryté ve stínu stromů či jiných domů. Na vlhčích místech (hlavně u země) není neobvyklé se setkat též s mechy.

Nabízíme Vám kvalitní vyčistění fasády, profesionální přístup a dlouhodobý účinek. Jsme si jisti, že budete s naší prací spokojení. Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat.