Moderní nátěry fasád pastovitými omítkami

V současné době se ustupuje od klasických vápenatých nátěrů a přechází se k moderním pastovitým omítkám, které mají lepší mechanické i chemické vlastnosti. Naše firma využívá především značky WEBER a SALITH, které jsou po dlouhou dobu na špičce oblíbenosti u zákazníků a představují synonymum ke slovu kvalita.

Pastovité omítky značky WEBER

Tyto omítky mají hned několik vynikajících vlastností. V prvé řadě dokážou velmi efektivně regulovat vlhkost na povrchu fasády. Jejich chemická struktura je tvořena hydrofobní (vodoodpudivou) i hydrofilní (vodupřijímající) částí, což zajišťuje kvalitní regulaci vlhkosti. Dále dokáže velmi účinně odpuzovat řasy, plísně a houby, aniž by do ní byly přimíchány nějaké toxické látky – je tedy velmi šetrná k životnímu prostředí a při kontaktu s vodou nedochází k vyplavování biocidů do půdy.

Veškeré použité látky jsou vysoce kvalitní, což zaručuje dlouhou dobu životnosti a intenzivní příjemné barvy. Navíc samotný povrch neobsahuje ostré záhyby, do kterých by se mohly usazovat nečistoty, proto mezi její vlastnosti lze zařadit i samočistící efekt. Můžete si vybrat z opravdu široké škály barev (katalog Weber color line).

Faktor difúzního odporu činí μ = 60 – 80. Volit lze mezi různými typy omítek – silikonovými, silikátovými či akrylovými. Všechny uvedené jsou k dostání po 30kg balení.

Pastovité omítky značky SALITH

Sortiment výrobků značky SALITH je skutečně široký. Lze vybírat z umělopryskyřičných, silikátových či silikonových omítek, přičemž u každé možnosti lze svůj výběr ještě dále specifikovat.

Umělopryskyřičné omítky mají schopnost propouštět páry a současně dokážou odpuzovat vodu. Používají se na minerálních podkladech a za běžných okolností velmi dobře odolávají působení hub, mechů a řas. Tento typ je k dostání ve dvou variantách – zatírané nebo rýhované. Silikátové omítky se vyznačují velmi podobnými vlastnostmi, jsou na bázi vodního skla. Stejně tak kvalitní jsou i silikonové omítky, které se vyrábějí ze silikonové pryskyřice.

S oběma značkami máme již dlouholeté zkušenosti a vždy jsme s nimi (stejně tak naši zákazníci) byli vysoce spokojeni. Jsme přesvědčeni, že naplní i Vaše očekávání. Jestliže jsme Vás zaujali, prosíme neváhejte nás kontaktovat.