Zateplení fasády budov polystyrenem

Pokud jste majitelem staršího domu, případně stavíte nový, rozhodně nesmíte zanedbat zateplení. Zateplení pomocí polystyrenu patří mezi nejčastější a vysoce efektivní způsoby, jak si levně a snadno zajistit v domě příjemné klima a současně ušetřit za energie. Naši zaměstnanci jsou Vám v tomto ohledu plně k dispozici, poradí a zodpoví Vám veškeré dotazy. Vhodnou volbou zateplení totiž můžete snížit náklady na vytápění až o 40–60 %.

Jak proces zateplení probíhá?

Nejdříve se musí připravit hladký, pevný a rovný povrch, ke kterému se mohou přilepit samotné desky. Je nutné, aby dostatečně přilnuly, proto se podklad omývá nejčastěji vodou stříkanou pod vysokým tlakem (často pomocí tzv. vapky), pomocí níž lze očistit veškerý prach, maz či nečistoty.

Poté přichází na řadu fasáda (velmi častým typem je fasáda soklového profilu s okapničkou vyhovující požárním normám, nicméně do popředí se dostávají plastové lišty, které jsou odolné vůči vyšším teplotám a neroztahují se) a na ni přijde vrstva polystyrenu, jež se přilepí v řadě bodů tak, aby styčná plocha činila alespoň 40 % celkového povrchu.

Následujícího dne je možné pokračovat (tvrdnutí lepidla vyžaduje totiž asi 24 hodin), musí se odstranit veškeré nerovnosti, aby bylo možné bez problémů nanést omítku. Ještě před tím se provádí penetrace. Jestliže chcete použít výraznějších barev, je vhodné přidat do nátěru požadovaný odstín. Následně nanášená barva pak lépe kryje a působí sytějším dojmem.

Dokončení prací

Polystyrénové desky jsou řezány elektrickou řezačkou, takže nedochází ke zbytečnému znečišťování okolí. Poslední vrstva se zhotovuje podle přání zákazníka pomocí pastovitých omítek – silikonových, silikátových či akrylátových. Nejčastěji pracujeme se značkami WEBER a SALITH, které se u našich zákazníků těší velké oblibě pro svou dlouhou dobu životnosti a vysokou odolnost vůči vnějším vlivům.

Proč volit naši společnost?

Naši zaměstnanci jsou ve své práci skutečnými odborníky. Můžete se spolehnout na jejich profesionalitu, ochotu, příjemné vystupování a kvalitně odvedenou práci. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Najdete nás také na oBlíBeno.cz - Fasády Pluskal