Jak správně zateplit fasádu?

Jestliže myslíte na budoucnost a snažíte se šetřit, je dobré se zamyslet, zda Vaše fasáda nepotřebuje zateplit. Pokud je totiž zateplení provedeno správně a kvalitně, může činit roční úspora na energiích potřebných k vytápění 40–60 %. Jelikož je proces náročný, nabízíme Vám své služby. Zaměstnáváme vyškolené odborníky, kteří mají patřičné znalosti, dovednosti i vybavení.

Před samotným zateplováním

Kontaktní zateplovací systém je tvořen pěti základními částmi: tepelně izolačními deskami, lepicími tmely, různými druhy hmoždinek (jako jsou například rohové, ukončovací apod.), fasádními omítkami a penetrací. Ještě před zateplováním je třeba zajistit stavební a projektovou dokumentaci a také statické posouzení, které předepisuje mimo jiné i typ a rozmístění kotvicích prvků.

Následně je třeba zvolit typ a tloušťku izolačního materiálu – možností je více, mezi nejčastější typy však patří polystyren či minerální izolace. Důvodem je především nízká cena a vysoká účinnost (především u minerální izolace, která kromě tepla dokáže izolovat i akusticky, je nehořlavá, ale prodyšná).

Proces

Poté přichází na řadu příprava podkladu – je třeba zarovnat povrch tak, aby se na něm nenacházely žádné nerovnosti. Současně se musí odstranit veškerý maz, aby izolační desky dobře přilnuly k podkladu. Pro založení podkladu se využívají soklové lišty (jedná se o hliníkové zakládací profily), které se upevňují pomocí hmoždinek.

Následně se nanáší lepicí tmel na obvod desky a lepí se izolace. Po zatuhnutí tmelu se musí izolační desky ukotvit pomocí fasádních talířových hmoždinek. Ke snížení a sjednocení savosti výztužné vrstvy se používá penetrace. Je možné penetrační nátěr spojit s barvou, kterou chce zákazník použít na omítku. Docílí se tak sytějších a déle držících barev.

Poslední vrstva je pak tvořena pastovitými omítkami. Naše společnost již dlouho pracuje s prověřenými a oblíbenými značkami WEBER a SALITH, které se u zákazníků těší velké oblibě.

Slovo závěrem

Jsme si jistí, že budete s naší prací spokojení. Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte a kontaktujte nás, případně si prohlédněte některé z našich dalších služeb. Těšíme se na další spolupráci.