Rekonstrukce fasády rodinných domů

Vliv teploty, vlhkosti, větru a dalších faktorů se v nemalé míře podepisuje na vzhledu vašeho domu. Výfukové plyny z aut dokážou během několika let zničit kdysi pěknou fasádu, je tedy třeba ji čas od času zrekonstruovat a oživit tak vzhled celé budovy.

Proč je lepší požádat odborníky?

Jednou věcí je vzhled – jistě chcete, aby Váš dům působil útulně a vkusně, ale co ostatní faktory, jako je nosná konstrukce domu a udržení teploty? I na to má fasáda značný vliv, při vhodné volbě totiž můžete ročně ušetřit 40–60 % na energiích, prvotní investice se Vám tedy mnohokrát navrátí zpět. Můžete se spolehnout, že lidé pracující v naší společnosti jsou ve svém oboru skutečnými profesionály a se vším Vám ochotně pomohou. Poradí Vám, jaký materiál je pro Váš dům nejvhodnější.

Jak probíhá celková rekonstrukce?

Poté, co máte vybráno a náš zaměstnanec Vám odpoví na veškeré dotazy s rekonstrukcí spojené, začínají samotné práce. Nejprve se musí zjistit, v jakém stavu se nachází podklad, na který přijdou nové vrstvy. Pokud je omítka pouze stará, stačí ji zbavit nečistot – omýt vodou a následně zbavit vlhkosti a mastnoty. Jestliže je však v horším stavu, používá se omytí pomocí vody pod vyšším tlakem. Narušené části se mechanicky odstraní, vyspraví tmelem a v případě potřeby i ošetří penetračním nátěrem – ten zlepšuje kvalitu nátěru a vrstvy na sebe pak lépe přilnou.

Fasádní barvy se musejí nanášet také při vhodném počasí, na což je třeba myslet při zadávání zakázky – okolní teplota by neměla klesnout pod 5 °C a také by zpočátku neměla být vystavena příliš prudkému slunci či dešti.

Finální nátěr

Finální nátěr se zhotovuje na základě přání zákazníka z pastovitých omítek. Jedná se tedy o nátěry silikátového, silikonového či akrylátového typu, které jsou ekologické, voděodolné a dokážou si udržet žádaný odstín barvy po velmi dlouhou dobu. Barvu si můžete vybrat z katalogu a díky zmiňovanému typu omítek, máte velmi širokou škálu výběru.

Naše firma nejčastěji využívá značek WEBER a SALITH, které se těší velmi dobré pověsti a oblibě u širokého spektra zákazníků.

Vhodnou volbou fasády můžete velmi efektivně pozvednout celkovou vizáž objektu. Můžete mu dodat punc neobyčejnosti, nebo ho začlenit do okolní zástavby. Konečná volba leží ve Vašich rukou.