Fasádní barva a frakce podle přání zákazníka

Fasáda Vašeho domu musí každý den čelit nejrůznějším rozmarům počasí – od horkého letního slunce, které vysouší, přes deště nesoucí s sebou vysokou vlhkost až po dvacetistupňové mrazy, kvůli kterým se veškerá hmota stává velmi křehkou a neodolnou vůči jakémukoli nárazu. Není tedy divu, že čas od času je třeba uvažovat o rekonstrukci, která jednak zlepší mechanické vlastnosti, ale také přinese Vašemu obydlí nový svěží vzhled a znatelně jej omladí.

Jaké fasádní nátěry využíváme?

Naše firma má dlouholeté zkušenosti se společnostmi WEBER a SALITH, jež jsou velmi oblíbené u širokého spektra zákazníků. Obliba jistě tkví především ve vysoké kvalitě zmiňovaných nátěrů – dlouho vydrží, mají schopnost odolávat atmosférickým i biologickým vlivům a vyznačují se výraznými barvami, které neblednou.

Vlastnosti a frakce fasádních barev

Nejčastěji pracujeme se třemi základními typy nátěrů – akrylovými, silikonovými a silikátovými. Velkou výhodou je propustnost pro páry, což zabrání zadržování vlhkosti a předchází tak vzniku plísní. Barva se vyznačuje výbornými krycími schopnostmi, odolností vůči UV záření i působení povětrnostních vlivů.

Tip: Pro všechny, kteří chtějí sledovat kvalitu vzduchu bez plísní a nežádoucí vlhkosti, doporučujeme čističku vzduchu OneLife X.

Barvy je možné nanášet na nejrůznější typy podkladů – staré i nové omítky, pískovcové a cihelné zdi i umělé omítky. Jedinou podmínkou je dobrá struktura povrchu (ve většině případů není problém povrch přizpůsobit). Pro dobré krytí se barva nejčastěji nanáší ve třech vrstvách – v prvních dvou vrstvách při maximálním zředění 10 %, poslední vrstva maximálně 5 %. Spotřeba barvy na jednotku plochy je závislá na podkladu, průměrná hodnota je 200–300 ml/m2.

Podle přání zákazníka lze namíchat 4 typy frakcí – jemnozrnnou (1) s velikostí částic 1,00 mm; jemnozrnnou (2) s velikostí částic 1,50 mm; střednězrnnou s velikostí částic 2,00 mm a hrubozrnnou s velikostí částic 3,00 mm. Všechny uvedené barvy jsou založeny na silikátové bázi, jsou odolné vůči bionapadení, mají samočisticí efekt, jsou vysoce prodyšné a omyvatelné.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat, případně si prohlédnout více z námi nabízených služeb. Jsme si jistí, že budete s naší prací spokojeni a těšíme se na případnou spolupráci.